Щоденник мандрівника: Болгарія

Враження від недавньої поїздки до Болгарії. Розповідає Ірина Мельникович — менеджер Агенції Горящих Путівок «Клеопатра» 

Болгария

Сьогодні Болгарія приваблює наших туристів перш за все співвідношенням ціна-якість. За останні роки ця країна дуже підняла планку сервісу та умов для відпочинку. На разі, на узбережжі Болгарії представлені готелі дуже різних категорій, від звичайних маленьких двозіркових готелів, до великих мережевих п’ятизіркових.

Багато з отелів є повністю новими, але є й такі які були збудовані ще за часи СРСР, але вони є реставрованими за вимогами сучасності та ви не відчуєте якогось дискомфорту з приводу цього. Також, набуває популярності відпочинок в апартаментах, коли, наприклад, сім’я знімає собі повноцінну квартиру з усіма зручностями. Як правило апартаменти знаходяться трішки далі від моря, але більшість людей які бронюють апартаменти мають власний автотранспорт і це не є для них незручністю, а навпаки є можливістю спокійного сімейного відпочинку. 

отдых в Болгарии

Моя подорож до Болгарії відбулася на автобусі. Одразу хочеться попередити, що тривалість автобусної поїздки 34-38 годин (це зумовлено перетином декількох кордонів), але завдяки продуманій системі зупинок це не так сильно відчувається. Маршрут пролягає через Чернівці, а потім через Румунію. Для молоді цей варіант взагалі може викликати певний романтичний момент, а от літнім людям та сім’ям з маленькими дітьми, ми би порадили добиратися до Болгарії літаком, або власним автотранспортом. 

Болгарія

Перше враження від Болгарії було надзвичайно позитивне, адже не відчувається жодного суттєвого мовного бар’єру. Звісно, це інша мова, але дуже багато спільних слів, та надписи кирилицєю. Болгарии самі по собі дуже привітні та доброзичливі, тож із спілкуванням не виникає ні яких великих проблем. Хочеться відмітити, що місцеві мещканці не є ”приставучим” (як єгиптяни, наприклад) та є досить адекватними людьми по відношенню до туристів.

img_0480

Сезон у Болгарії починається з 15 червня (раніше краще не їхати, адже море буде ще досить прохолодне) та закінчується в кінці серпня. Тож як ми бачимо, сезон сам по собі досить короткий. Для відпочинку з маленькими дітками краще обирати варіанти в липні або серпні. 

Пляжі в Болгарії всі дуже широкі та в більшості своїй пісчані (приблизно 90%), тож це є ідеальним для сімейного відпочинку з дітьми. Особливістю болгарських пляжів є те що майже всі вони є муніціпальними, тобто ви маєте додатково сплачувати за шезлонги (приблизна ціна 6 левів, це майже 40 гривень) та парасольки. Та все ж більшість туристів просто купляють собі в магазині свою парасольку (за 5-8 левів), та ходять на пляж з нею.

пляжи Болгарии

Особливо хочеться відмітити болгарську кухню. Харчування в Болгарії є недорогим та дуже смачним (від молочних продуктів — до овочів та фруктів). Вражають розміри порцій, в кафе мама з дитиною сміливо можуть брати одну порцію на двох. Середня ціна обіду в кафе обійдеться вам в 5 – 7 левів.

кухня Болгарии

 

Три найбільших курорти Болгарії – Золоті Піски, Сонячний Берег, Албена. Золоті Піски – курорт який можна рекомендувати для сімейного відпочинку, але й нудьгувати вам не доведеться. 

 

Сонячний Берег – ідеальне місце відпочинку для молоді, з великою кількістю дискотек та розважальних закладів.  Албена – це закрита курортна зона з повноцінною інфраструктурою для відпочинку.  Для аренди сімейних апартаментів також можно порадити Обзор та Єленіте.

Сонячний Берег, Болгарія

Сонячний Берег, Болгарія

Болгарія вже не перший рік пропонує своїм туристам в готелях та апартаментах послугу «Все включено» і на сьогоднішній день рівень болгарів не поступається Туреччині. Важливий нюанс, що сенс замовляти послугу «все включено» є в готелях категорії 4-5 зірок, в готелях категорії 2-3 зірки сміливо можна брати полупансіон, або ж без харчування в готелі (нагадаємо, що харчуватись в Болгарії можна недорого і смачно в кафе та ресторанах). Варто згадати й про болгарські вина, які можна скоштувати на березі Чорного моря.    

Болгарія також пропонує широкий вибір цікавих екскурсій, наприклад, в такі ставровинні міста як Созополь, Несебр, Ботанічний Сад у Балчіку. Ну і, звісно, можна відвідати незабутній Стамбул замовивши автобусну екскурсію.

экускурсии Болгария

Розважальна програма на Болгарському узбережжі також пропонує досить велике різноманіття. Нас возили на традиційний болгарський вечір, де ми коштували традиційні справи, пили болгарське вино та насолоджувались національною музикою з танцями в теплій невимушеній атмосфері. Для сімейного відпочинку радимо відвідати дельфінарій у Варні та аквапарки. 

Варна

Болгарія – це країна куди хочеться повернутись, та відпочити ще раз. Великим плюсом є відсутність акліматизації, тож для сімей з дітьми це ідеальний варіант. Відпочинок в Болгарії підійде усім від молоді до людей похилого віку, кожен знайде щось своє та насолодиться відпочинком.  

agenciya_goryashchih_putivok_kleopatra_bolgariya_1

З повагою, Ірина Мельникович Менеджер Агенції Горящих Путівок «Клеопатра»

Детальну інформацию по придбанню та підбору турів ви можете отримати тут: Агенція Горящих Путівок «Клеопатра»:

 м. Рівне, вул. Драгоманова, 17

Інформація за телефонами: тел: + 38 (0362) 62-07-66, 40-15-07, (067) 362-55-77 факс: + 38 (0362) 62-07-95

http://kleopatra.ua/travel-bolgaria

Похожие записи: